پایگاه خبری تیتر یک آنلاین titre1online.ir
هشتگ های داغ : بازار ارز دولت مجلس
دوشنبه ۱ بهمن ۱۳۹۷ - Monday 21st January 2019

شما اینجا هستید :
خانه » یادداشت » آزمونِ چهارم کی‌روش و رویای قهرمانی چهارم
شناسه نویسنده : 3 شناسه خبر : 193371 تاریخ انتشار : ۹۷/۱۰/۱۳ - ۱۵:۵۹

آزمونِ چهارم کی‌روش و رویای قهرمانی چهارم

جام ملت‌های فوتبال آسیا در شرایطی از شنبه آغاز خواهد شد که کارلوس کی‌روش بعد از جام‌های جهانی 2014 و 2018 و همچنین جام ملت‌های 2015، در چهارمین تجربه مهم دوران فوتبالی خود با ایران به دنبال چهارمین قهرمانی یوزها در قاره کهن است.

حامد صیفی

به گزارش تیتر یک آنلاین، بالاخره انتظارها به سر رسید، چهار سال دندان روی جگر گذاشتن تمام شد و از شنبه شب جام ملت‌های آسیا در امارات آغاز می‌شود. بعد از آن حذف دراماتیک برابر عراق چهار سال صبر کردیم تا برسیم به امارات و خیلی زود انتقام آن روز تلخ را بگیریم.

از شنبه شب این فستیوال جذاب فوتبالی در بزرگ‌ترین قاره دنیا استارت می‌خورد و تب فوتبال در حاشیه خلیج فارس داغ می‌شود. بعد از جام‌جهانی حسابی دلتنگ نمایش سربازان تیم ملی بودیم و حالا که آسیا به چشم یک تیم قابل احترام و مدعی تمام عیار به ما نگاه می‌کند، فقط یک قهرمانی می‌تواند ایران را راضی نگه دارد تا در روزهای گرانی دلار، حداقل نشان دهیم فاصله با آرزوهای فوتبالی‌مان آنقدر هم که فکرش را می‌کنیم زیاد نیست.

آنقدر به این تیم امیدواریم که حرف از رسیدن به نیمه‌نهایی، انگار پیش پا افتاده‌ترین خواسته از ملی‌پوشان است و حتی فکر اینکه ۴۰ سال است رویای قهرمانی در آسیا با ما می‌آید هم نمی‌تواند ما را از خواسته امروزی‌مان دور کند.

و مهمتر اینکه امروز مردی را روی نیمکت داریم که ظرف این همه سال به ما خوب یاد داد از ناکامی، بذر امید در دل‌هامان بکاریم، مشت گره کنیم و به تیم ملی خود ببالیم. با کی‌روش می‌رویم در این جام خاص تا آقایی کنیم.

جام ملت‌ها پیش روی ماست. رسیده‌ایم به جایی از تاریخ که از تیم آسِ کشورمان فقط یک قهرمانی طلب داشته باشیم و ولاغیر. نمی‌خواهیم رویاپردازی کنیم، اما در جایی از روزگار ایستاده‌ایم که بعد از نمایش دلکش و حیرت‌انگیز روسیه، فقط ایستادن بر بام قاره کهن و غلبه بر ژاپن و کره‌جنوبی و استرالیا و دیگر ریزودرشت‌های آسیا راضی نگه‌مان می‌دارد.

شاید کی‌روش مثل همیشه از اتفاقات لب به گلایه باز کند و از زمین و زمان شاکی باشد، اما ما مردمانی هستیم که وقتی چشمان خود را قرض به مبارزه ۱۱ سرباز تیم ملی در یک میدان بزرگ می‌دهیم، انگار خود با تمام توان وسط یک جنگ گلادیاتوری هستیم.

و شاید فوتبال صبر و دندان روی جگر گذاشتن را از ما گرفته باشد، اما عشق ورزیدن به تیم ملی کشورمان در روزهای سخت را به خوبی به ما یاد داده و دیکته کرده.

حالا و در چهارمین آزمون دشوار کی‌روش که شاید خاص‌ترین آن هم باشد، ما فقط قهرمانی چهارم را می‌خواهیم و بس.

همین…

۱۳ دی ۹۷ دسته بندی :
ارسال دیدگاه ها بدون دیدگاه
تبلیغات

تبلیغات

دوشنبه ۱ بهمن ۱۳۹۷ - Monday 21st January 2019