پایگاه خبری تیتر یک آنلاین titre1online.ir
هشتگ های داغ : بازار ارز دولت مجلس
یکشنبه ۳۰ دی ۱۳۹۷ - Sunday 20th January 2019

شما اینجا هستید :
خانه » یادداشت » زلزله فروکش نکرد، فراموش شد!
شناسه نویسنده : 3 شناسه خبر : 157318 تاریخ انتشار : ۹۷/۰۸/۱۸ - ۱۸:۵۹

زلزله فروکش نکرد، فراموش شد!

خوب است آدم معروف ها ... همان سلبریتی هایی که از هورا کشیدن های ما مردم به آن بالا بالا ها رسیده اند حالا هم خودی نشان دهند. آنها که در هر زمینه ای صاحب نظر هستند.

احمد حقیقی

در آستانه سالگرد زلزله مخوف کرمانشاه قرار داریم، زلزله ای مهیب که قریب به ۶۰۰ نفر از هموطنانمان را در خشم خود فرو خورد و آثار و تبعات بی پایانش هنوز ادامه دارد. گاه و بیگاه ، خبری جسته و گریخته از آلام مردم آن دیار می خوانیم ، شاید گلایه هایی را از زبان مردم یا مسئولی مرور کنیم یا حتی صدای ناله ضعیف هموطنی به گوش برسد اما همه اینها در بی حافظگی تاریخی ما سریع درز گرفته می شود. حالا به سالگرد زلزله هفت و سه دهم ریشتری رسیده ایم .

خانه ها ویران است! مردم با سرمای استخوان سوز زاگرس دست و پنجه نرم می کنند . هنوز خیلی ها در چادر بسر می برند! و واقعا باور کردنی است؟ آن هم بعد از گذشت یکسال؟

 

آنها که شانسشان بیشتر بوده کانکسی دست و پا کرده اند، سر پناهی که قرار بود موقت باشد حالا جان پناه دائمی آنها شده. سوخت و وسایل گرمایش سخت به دست می آید و قوت لایموت سخت تر! آن هم با مهربانی برخی که هنوز گرفتار روزمرگی ها نشده اند.

 

مشکلات بهداشتی کماکان پابرجاست. دسترسی به حمام و سرویس بهداشتی و پزشک و دارو آسان نیست و دندان درد پدر مردم را درآورده …  اخبار نگران کننده کم نیست؛ از قامت خمیده مردم ، از رنج و دشواری ها ، از ناامیدی ها ، از اخبار مربوط به خودکشی مصیبت دیده ها … از فلان ارگان و بهمان سازمان که بساطشان را جمع کرده اند و مردم را به امان خدا رها کرده اند، از بلوکه شدن حساب های مردمی و … اما، امید نباید بمیرد! هموطنان زلزله زده باید امیدوار بمانند، به فرداهای بهتر به گرمای محبت و عاطفه به دستهایی که گره گشا هستند…

 

آنها باید بدانند که خاطرشان عزیز است، حداقل برای هموطنانشان ، برای ما مردم عادی! خوب است آدم معروف ها … همان سلبریتی هایی که از هورا کشیدن های ما مردم به آن بالا بالا ها رسیده اند حالا هم خودی نشان دهند. آنها که در هر زمینه ای صاحب نظر هستند و خود الیت پندار حالا هم به میدان بیایند ، همیشه که نباید تابع مد روز بود ! اصلا چه عیب دارد کمک به هموطن و کمپین یاری رسانی به زلزله زدگان مد روز باشد؟

 

حالا که دوستانمان، خواهران و برادرانمان در سرپل ذهاب و کرمانشاه از مسئولین قطع امید کرده اند ، ما مردم به یاریشان بشتابیم و زیست بهتری را برایشان فراهم کنیم.

۱۸ آبان ۹۷ دسته بندی :
ارسال دیدگاه ها بدون دیدگاه
تبلیغات

تبلیغات

یکشنبه ۳۰ دی ۱۳۹۷ - Sunday 20th January 2019