پایگاه خبری تیتر یک آنلاین titre1online.ir
هشتگ های داغ : بازار ارز دولت مجلس
یکشنبه ۳۰ دی ۱۳۹۷ - Sunday 20th January 2019

شما اینجا هستید :
خانه » گفتگو » گفت و گویی خواندنی با منوچهر هادی کارگردان سریال “دلدادگان”
شناسه نویسنده : 3 شناسه خبر : 140024 تاریخ انتشار : ۹۷/۰۷/۲۷ - ۱۳:۵۲

گفت و گویی خواندنی با منوچهر هادی کارگردان سریال “دلدادگان”

منوچهر هادی کارگردان پرکاری است و اخیراً با سریال "دلدادگان" رکورد فیلمبرداری در یک روز را شکسته است.

به گزارش تیتر یک آنلاین ، فصل سوم سریال «دلدادگان» هم رو به اتمام است و گره‌های سریال یکی‌یکی باز می‌شوند. شبکه سه مدتی‌ است سریالی را روی آنتن برده که اعداد و ارقام می‌گویند ۸۰درصد بینندگان آن از کیفیت سریال راضی بوده‌اند و مورد توجه مخاطبان قرار گرفته است. روزنامه همشهری گفتگویی با منوچهر هادی، کارگردان سریال دلدادگان انجام داده که در ادامه می‌خوانید.

 

 

از بین آثارمنوچهر هادی سریال دلدادگان در حال پخش است، فیلم «آینه‌بغل» به‌تازگی روی پرده بوده و «رحمان ۱۴۰۰» در نوبت اکران است. سریال عاشقانه هم کمی قبل در شبکه نمایش خانگی پخش شد. چطور این‌قدر پرکار هستید؟

در ظاهر اینطور به‌نظر می‌رسد که من خیلی پرکار هستم اما نزدیک به یک‌سال درگیر آماده‌‌سازی دلدادگان بوده‌ام، با پیش‌تولید و مراحل فنی که در حال طی شدن است. اواخر سریال دلدادگان ما پیش‌تولید فیلم سینمایی رحمان ۱۴۰۰ را شروع کردیم. این کار هم یک‌ماه و نیم پیش‌تولید شد و ۴۵روز فیلمبرداری داشت. سرعت فیلمبرداری من زیاد نیست اما به‌واسطه روابط سینمایی خوب، فیلمنامه‌های مناسبی که پیشنهاد می‌شود و اعتماد تهیه‌کنندگان، می‌توانم انتخاب‌های خوبی داشته باشم و کار را بدون دردسر پیش ببرم.

با این حال به‌نظر می‌رسد رکورد میزان ضبط در یک روز را شکسته باشید.

در سریال دلدادگان با کیفیتی که شاهدش بودیم، خوب یا بد و تعداد بازیگران و لوکیشن‌های متنوع، روزی ۲۱دقیقه هم ضبط کرده‌ایم. اما در بیش از ۸‌ماه فیلمبرداری، فقط ۲۰نوبت به این شکل فیلمبرداری شد آن هم در مورد سکانس‌هایی که بازیگرانش باتجربه‌تر بودند و میزانسن چندان پیچیده نبود. در بقیه روزها گاهی فقط ۲دقیقه ضبط می‌کردیم. مثلا سکانس‌های جنگ در فصل دوم. بعضی روزها هم فقط تمرین می‌کردیم و سکانسی ضبط نمی‌شد. اما به‌طور میانگین در مجموع، روزانه ۱۰دقیقه ضبط کرده‌ایم و فکر می‌کنم این یک رکورد است. یکی از دلایل این اتفاق این است که من با گروه ثابتی کار می‌کنم که همدیگر را می‌شناسیم و به‌دلیل هماهنگ بودن با هم، سرعت کار بالاتر می‌رود. نویسندگان هم در این زمینه نقش مهمی دارند.

دلدادگان به بعضی موضوعات که شاید هنوز تابو یا خط قرمز باشند نزدیک شده، نگران این موضوع نبودید؟

اگر این ویژگی‌ها در قصه نبود من سراغ ساخت سریال نمی‌رفتم. دستمزدی که برای ساخت سریال گرفتم نصف مبلغی است که برای ساخت یک فیلم سینمایی می‌توانم بگیرم. آن هم کاری که به اندازه ساخت سریال زمان نمی‌برد. من در قصه نکات جدیدی دیدم که مرا جذب کرد و تصمیم گرفتم آن را بسازم.

ممیزی‌ها درباره دلدادگان در چه حد بود و آیا به سریال لطمه‌ای زد؟

در نهایت ممیزی کاملا به سلیقه مسئول بستگی دارد. حتما کارگردان بعد از تجربه کارهای مختلف می‌داند چه دیالوگ یا صحنه‌ای نباید در اثرش باشد. تجربه کارگردان و تهیه‌کننده از سانسورچی بیشتر است بنابراین خوب می‌دانند خطوط قرمز کدامند. بخش زیادی از اصلاحات توسط خودمان موقع نگارش متن و اجرا انجام می‌شود. بقیه سانسورها به سلیقه مسئول این کار بستگی دارد. هرچند دلدادگان نسبت به بسیاری از کارها مشمول اصلاحیه‌های اساسی نشد اما همان اصلاحات کوچک هم لازم نبود و فقط سلیقه‌ای انجام شد. در کل سانسور لطمه‌ای به دلدادگان نزده است.

۲۷ مهر ۹۷ دسته بندی :
ارسال دیدگاه ها بدون دیدگاه
تبلیغات

تبلیغات

یکشنبه ۳۰ دی ۱۳۹۷ - Sunday 20th January 2019