آتش به اختیار عمل می‌کنیم
شما اینجا هستید
سیاسی » آتش به اختیار عمل می‌کنیم

شورای هماهنگی انصار حزب‌ا… در این چند سال اخیر نمونه‌های متعددی از رفتارهای عجیب را از خود بروز داده است. این گروه در ادامه رفتارهای خود دست به تهدیدات فراقانونی زده و برای دولتی که با پشتوانه بیش از ۲۳‌میلیون نفر از مردم به این کرسی رسیده، خط و نشان کشیده است. یکی از مطالباتی که همواره جامعه از آقای روحانی داشته، بحث توجه به جایگاه بانوان در کشور بوده است. حضور زنان در پست‌های مدیریتی بر اساس توانمندی‌ها، حضور در کابینه، ورود به ورزشگاه‌ها و… نمونه‌هایی از مطالبات بانوان کشور از رئیس‌جمهور است تا بتوانند به دور از ناعدالتی‌ها، در جامعه حضور یابند و استعدادهای خود را در مسیر رشد و تعالی کشور به کار بگیرند. آقای روحانی در دولت جدید خود که موفق شد با آرای بسیار بالایی رئیس‌ دولت دوازدهم نام بگیرد، تصمیم دارد تا به مطالبات مردم رسیدگی و توجه بیشتری داشته باشد. در همین راستا، بانوان توانستند دیدار تیم ملی والیبال کشور را در ورزشگاه آزادی، از نزدیک تماشا کنند. در این سه مسابقه که در هفته گذشته برگزار شد، هیچ‌مشکلی پیش نیامد و بانوان به‌خوبی هرچه تمام‌تر این مسابقات را تماشا کردند. هرچند انتقاداتی به چگونگی انتخاب تماشاگران مطرح می‌شد، اما این می‌تواند به‌عنوان سرآغاز حل‌وفصل این چالش و همچنین شروع فرهنگسازی در این زمینه باشد. اما انصار حزب‌ا… برخلاف نظر افکار عمومی این اقدام را برنتابید و تلاش کرد که با تهدید و ارعاب، دولت را از پیگیری این مطالبه مردم بازدارد.

شورای هماهنگی انصار حزب‌ا… که تحت هدایت حسین ا…کرم است، پیام مردم در ۲۹ اردیبهشت را نادیده گرفت و روز جمعه هفته گذشته دست به تهیه یک طومار امضای عجیب با یک متن عجیب‌تر زد. آنها در این طومار دولت را تهدید کردند که اگر بار دیگر زنان به ورزشگاه راه پیدا کنند، برای جلوگیری و برخورد با این موضوع دست به کار خواهند شد. این درحالی است که هیچ‌گزارشی مبنی بر تعدی به حریم خصوصی و حقوق این بانوان اعلام نشده است و زنان کشور توانستند در کمال آرامش این دیدار تیم ملی را تماشا کنند. پس از اینکه در حاشیه نمازجمعه تهران، این طومار عجیب جمع‌آوری شد و در شبکه‌های مجازی واکنش‌های بسیاری را به همراه داشت، دبیرکل شورای هماهنگی انصار حزب‌ا… بیانیه‌ای صادر کرد و برای دولت حسن روحانی به‌دلیل پیگیری مطالبات مردم خط و نشان کشید. ا…‌کرم در این بیانیه نوشت: «دانشجویان حزب‌ا… دانشگاه تهران مانند اوّل انقلاب شکل گرفته است تا امر آتش به اختیار امام خامنه‌اى را به‌سان بند میم وصیتنامه به اجرا درآورند.» در ادامه این بیانیه آمده است: «این تشکل شکایت از وزارت ورزش وجوانان دارد که صدها تماشاگر دختر و زن را به‌طور غیرقانونى وغیرشرعى به مسابقات اخیروالیبال مردان کشانده است.» البته این در حالی است که هیچ‌ایراد قانونی و تخلفی نیز در این زمینه صورت نگرفته است، چرا که اساسا در هیچ‌بند از قوانین موضوعه کشور، حضور بانوان برای تماشای دیدار والیبال، ممنوع اعلام نشده است. اگر قانون را سرلوحه امور خود قرار دهیم، نمی‌توانیم مدعی عدم حضور بانوان در ورزشگاه شویم، چرا که این موضوع، انعکاس بسیار نامطلوبی در جامعه به دنبال خواهد داشت؛ به‌ویژه پس از انتخابات اردیبهشت ماه که مردم با رأی خود به روحانی نشان دادند چه مطالباتی دارند. بنابراین این ادعای حسین ا…‌کرم بسیار عجیب به نظر می‌رسد. شاید بهتر باشد به جای «سلیقه‌ها» و موضعگیری‌های سیاسی، قانون را چراغ راه خود قرار دهیم تا کشور بتواند با انسجام در مسیری منطقی رو به پیشرفت قدم بردارد و در این روزهایی که سراسر دنیا از دست تروریست‌ها در امان نیستند، با اتحاد و همدلی از گزند حوادث دور بماند.

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

پایگاه خبری تیتر یک آنلاین | جدیدترین اخبار ورزشی، اجتماعی، سیاسی، اقتصادی ، فرهنگی و هنری را در سایت خبری تیتر 1 آنلاین بخوانید. با تیتر ۱ آنلاین به روز باشید.