پایگاه خبری تیتر یک آنلاین titre1online.ir
جمعه ۲ فروردین ۱۳۹۸ - Friday 22nd March 2019

شما اینجا هستید :
خانه » ورزشی » آیا عادل فردوسی پور از شبکه سه می رود؟
شناسه نویسنده : 45 شناسه خبر : 215474 تاریخ انتشار : ۹۷/۱۲/۲۶ - ۱۱:۳۶

آیا عادل فردوسی پور از شبکه سه می رود؟

عادل فردوسی‌پور محبوب‌ترین چهره تلویزیون در نزد افکارعمومی محسوب می‌شود و مدیران رسانه ملی قصد ندارد این سرمایه‌شان را به سادگی از دست بدهند و در زمان دولت احمدی‌نژاد نیز با وجود فشارهای بسیار گسترده دولتی، مدیران وقت زیربار تغییر فردوسی‌پور نرفتند؛ چه رسد امروز که اساساً بحث فشار دولتی نیست و بحث فرادولتی است.

به گزارش تیتر یک آنلاین، با وجود سلسله گمانه‌زنی‌های منتشر شده درباره قطعیت تغییرات در شبکه سوم سیما و کوچ عادل فردوسی پور به یکی دیگر از شبکه‌های تلویزیون و یا تغییر علی فروغی مدیر پرحاشیه شبکه سوم سیما، شواهد حکایت از آن دارد که هیچ‌یک از این اتفاقات رخ نخواهد داد و نه تهیه کننده و مجری نود تغییر خواهد کرد و نه مدیران بالادستی بنایی بر تغییر مدیریت شبکه سوم سیما دارند و وضع به همین منوال پیش خواهد رفت.

آیا عادل فردوسی پور از شبکه سه می رود؟

 

ویژه‌نامه جام جهانی ۲۰۱۸ فوتبال در تیر ۱۳۹۶، نخستین نشانه‌های اختلاف عادل فردوسی پور و علی فروغی مدیر کم‌تجربه شبکه سوم سیما عیان شد و فردوسی‌پور حتی در یک برنامه در اعتراض به حذف مهمانان گرانقیمتش برای ساعتی روی صندلی مجری حاضر نشد و در نهایت با وساطت این برنامه به پایان رسید. تنش بعد در مهر ۱۳۹۶ رخ داد؛ زمانی که این بار تداخل یک مسابقه فوتبال با برنامه نود، منجر به عدم پخش به موقع این برنامه، اعتراض فردوسی‌پور و تعطیلی چندهفته‌ای نود با هدف تنبیه فردوسی‌پور توسط فروغی شد.

فشار افکارعمومی و جمع‌بندی مدیران ارشد صداوسیما منجر به از سرگیری فعالیت برنامه نود شد اما در ادامه اتفاقات عجیب دیگری رخ داد که آخرین آنها، تقلب در آرای مردمی به نفع برنامه «برنده باش» و به ضرر برنامه «نود» به عنوان مدعی اصلی بهترین برنامه تلویزیون بود. در این شرایط وقتی ماجرا لو رفت و افشاگری وزیر ارتباطات، ماجرا را پیچیده کرد، در نهایت این عادل فردوسی پور بود که روی صحنه رفت و از بسیاری چهره‌ها به جز مدیر شبکه سوم سیما تشکر کرد؛ وضعیتی که نشان می‌دهد روابط میان فردوسی پور و فروغی عادی نیست.

 

در این شرایط، پس از اهدای جایزه بهترین برنامه تلویزیون به عادل فردوسی‌پور، سلسله خبرهایی منتشر شد که از تغییر عادل فردوسی‌پور و جایگزین محمدحسین میثاقیان به جای فردوسی‌پور سخن به میان آمده بود. بر اساس این گمانه‌زنی‌‌ها، عادل فردوسی‌پور به شبکه پنجم سیما می‌رود و برنامه خودش را آنجا راه‌اندازی می‌کند اما در مقابل خبرهای دیگری نیز بود که روایت دیگری داشت. بر اساس گروه دیگری از این زمزمه‌ها، عادل فردوسی‌پور باقی خواهد ماند و مدیریت ارشد صداوسیما برای رفع مناقشات، دست به تغییر یا جابجایی مدیریت شبکه سه خواهد زد.

پیگیری‌های «تابناک» حکایت از آن دارد که هیچ کدام از این گزاره دست‌کم در شرایط کنونی مطرح نیست و هیچ تغییری در شبکه سوم دست‌کم در کوتاه مدت رخ نخواهد داد. عادل فردوسی‌پور محبوب‌ترین چهره تلویزیون در نزد افکارعمومی محسوب می‌شود و مدیران رسانه ملی قصد ندارد این سرمایه‌شان را به سادگی از دست بدهند و در زمان دولت احمدی‌نژاد نیز با وجود فشارهای بسیار گسترده دولتی، مدیران وقت زیربار تغییر فردوسی‌پور نرفتند؛ چه رسد امروز که اساساً بحث فشار دولتی نیست و بحث فرادولتی است.

علی فروغی نیز که به همراه گروهی مدیریت شماری از شبکه‌ها را در اختیار گرفت، به نماد استفاده از چنین چهره‌هایی در پست‌های حساس صداوسیما تبدل شده و از عقبه لازم برخوردار است که دست‌کم در کوتاه مدت خبری از تغییرش نباشد. شاید تغییر مدیر شبکه دوم سیما به مراتب ساده‌تر از تغییر فروغی باشد و به همین دلیل بعید به نظر می‌رسد شاهد کوچک‌ترین تغییری در این عرصه نیز باشیم. بدین ترتیب وضعیت شکننده کنونی تداوم خواهد یافت.

۲۶ اسفند ۹۷ دسته بندی :

 
ارسال دیدگاه ها بدون دیدگاه
تبلیغات

تبلیغات

جمعه ۲ فروردین ۱۳۹۸ - Friday 22nd March 2019