تیتر یک آنلاین titre1online.ir
پایگاه خبری و تحلیلی طلا و ارز بازار ارز دولت مجلس
شنبه ۴ اسفند ۱۳۹۷ - Saturday 23rd February 2019

شما اینجا هستید :
خانه » گزارش تصویری » با معروف ترین موزه های مد در دنیا آشنا شوید
شناسه نویسنده : 1 شناسه خبر : 143767 تاریخ انتشار : ۹۷/۱۱/۲۱ - ۱۷:۵۴

با معروف ترین موزه های مد در دنیا آشنا شوید

این موزه در واقع خانه کودکی طراح مد معروف فرانسوی کریستین دیور بوده است. علاوه بر نمایش مجموعه های طراحی دیور، محل نمایش برخی طراحی های مد معروف از ایو سنت لورنت و جان گالیانو نیز هست.

به گزارش تیتر یک آنلاین ، در سرتاسر جهان موزه های عجیبی از مد وجود دارد که بازدید از بیشتر آن ها رایگان یا با پرداخت مبلغ کمی امکان پذیر است. این موزه ها، تاریخچه لباس ها، کفش ها و کیف ها، بعضی لباس های آوانگارد در مد یا لباس های اشخاص معروف را در معرض دید بازدیدکنندگان قرار می دهند. از میلان پایتخت مد در دنیا تا آمستردام، بهترین موزه های مد در جهان وجود دارد. در ادامه با چند موزه مد معروف دنیا آشنا می شویم.

۱- پالازو موراندو در میلان

این موزه در کاخ رنسانس قرار دارد که زمانی متعلق به یک خانواده نجیب زاده میلانی بود و در سال ۱۹۴۵ به شهر اهدا شد. این موزه دارای دو بخش مجزا برای نمایش لباس، لوازم جانبی و لباس فرم است.

موزه های مد


۲- موزه و باغ کریستین دیور در گرانویل فرانسه

این موزه در واقع خانه کودکی طراح مد معروف فرانسوی کریستین دیور بوده است. علاوه بر نمایش مجموعه های طراحی دیور، محل نمایش برخی طراحی های مد معروف از ایو سنت لورنت و جان گالیانو نیز هست.

۳- موزه فراگامو در فلورانس ایتالیا

این موزه متعلق به سالواتور فراگامو بزرگ ترین طراح مد زمانه خود و مبتکر کفش های پاشنه یک سره و پاشنه قفسی است که در سال ۱۹۹۵ ایجاد شد و محل نگهداری عکس ها، کتاب ها، مجلات و بیش از ۱۰ هزار طراحی تا سال ۱۹۶۰ است.

۴- مرکز لباس در مت نیویورک

این موزه بیش از ۳۵هزار لباس و لوازم جانبی از قرن پانزده تاکنون و از پنج قاره را به نمایش می گذارد. در نمایشگاه سالانه اش تعداد زیادی از طراحان مشهور مد و افراد معروف حضور دارند.

۵- موزه کیف در آمستردام

به دلیل ویژگی هنری، تاریخی و زیباشناسی در نوع خود بی نظیر است؛ یک خانه قدیمی ثبت شده یونسکو در مرکز آمستردام که تنها مرکزی است که مجموعه بزرگی از انواع کیف ها از قرون وسطی را دارد.

۶- موزه مد در سانتیاگو شیلی

این موزه محل نگهداری ۱۰ هزار نمونه از لباس های غربی از قرن بیستم است، از جمله ژاکت جان لنون مربوط به سال ۱۹۶۶ و لباس هایی از مایکل جکسون.

۷- موزه FIT در منهتن نیویورک

این موزه، مجموعه ای از ۵۰ هزار نمونه لباس و لوازم جانبی از قرن هجدهم به بعد است. در سال ۱۹۶۹ برای حمایت از برنامه های آموزشی موسسه فناوری مد تاسیس شد.

۸- موزه گوچی در فلورانس

در سال۲۰۱۱ یک موزه به این برند معروف مد اختصاص داده شد و دارای مجموعه کیف، لباس و لوازم جانبی از همین برند است.

۹- موزه ویکتوریا و آلبرت در لندن

این موزه بزرگ ترین و کامل ترین مجموعه لباس را دارد که تاریخی چهارصد ساله از لباس زنان و مردان را پوشش می دهد. در این موزه مجموعه کاملی از انواع کلاه ها هم دیده می شود.

منبع : روزنامه خراسان

۲۱ بهمن ۹۷ دسته بندی :
ارسال دیدگاه ها بدون دیدگاه
تبلیغات

تبلیغات

شنبه ۴ اسفند ۱۳۹۷ - Saturday 23rd February 2019