تیتر یک آنلاین titre1online.ir
پایگاه خبری و تحلیلی طلا و ارز بازار ارز دولت مجلس
شنبه ۴ اسفند ۱۳۹۷ - Saturday 23rd February 2019

شما اینجا هستید :
خانه » ویدئو » این پنج کار را هرگز با خودروهای اتومات انجام ندهید +فیلم
شناسه نویسنده : 3 شناسه خبر : 160440 تاریخ انتشار : ۹۷/۱۱/۲۱ - ۹:۳۶

این پنج کار را هرگز با خودروهای اتومات انجام ندهید +فیلم

یکی از بزرگترین و مهم ترین مزیت‌ های جعبه‌ دنده‌ های خودکار این است که به طور خودکار دنده‌ ها را تعویض می‌ نماید و وظایف راننده را کاهش می‌ دهد!

محمد سیمری ؛ اختصاصی تیتر یک آنلاین

رانندگی یک مهارت همه گیر و مهم در تمام نقاط دنیا است؛ اما قبل از اینکه به فکر رانندگی بیافتید، باید بدانید که رانندگی یک امتیاز است، و نه یک اجبار! پس باید هم زمان با رانندگی، مسئولیت پذیری در برابر راننده بودن را نیز بیاموزید. توجه داشته باشید قوانین رانندگی برای خود ما وضع شده اند و رعایت آنها به نفع خودمان است. خودرو های دنده اتوماتیک برای رانندگانی که به تازگی از آنها استفاده می کنند و همچنین بین با تجربه ها نیز بسیار محبوب می باشند، چراکه کار کردن با آنها آسان و راحت بوده و در سفرهای طولانی آرامش خوبی را به راننده می دهند.

این پنج کار را هرگز با خودروهای اتومات انجام ندهید +فیلم

اگر شما یک خودروی با گیربکس اتوماتیک رانده باشید، دو تفاوت بزرگ بین گیربکس های اتوماتیک و گیربکس های دستی را می شناسید؛ خودروهای دارای گیربکس اتوماتیک پدال کلاچ ندارند، یک بار شما دنده را در حالت drive قرار می دهید، همه چیزها دیگر خودکار عمل می کند و… توحه داشته باشید گیربکس اتوماتیک و گیربکس دستی دقیقا مانند هم عمل می کنند، اما از راه های کاملا متفاوت!

یکی از بزرگترین مزیت‌ های جعبه‌ دنده‌ های خودکار این است که به طور خودکار دنده‌ ها را تعویض می‌ نماید و وظایف راننده را کاهش می‌ دهد! در نتیجه راننده مجبور نخواهد بود در تعویض دنده‌ ها، مهارت خاص رانندگی را دارا باشد و متناسب با مقاومت مسیر که بستگی به وزن، سرعت و موقعیت خودرو دارد به طور خودکار در مواقع لزوم، تعویض دنده‌ ها انجام می‌ گردد.

با وجود اینکه رانندگی با خودروهای گیربکس اتوماتیک راحت‌ تر است، اما نحوه‌ ی استفاده از آن ها، می‌ تواند باعث وارد شدن آسیب و صدمه به مکانیسم گیربکس اتوماتیک شود. بسته به نوع خودرو و عمر آن، تعمیرات گیربکس می تواند هزینه زیادی داشته باشد. البته برخی اوقات ممکن است گیربکس خودروی شما به کلی از کار بیافتد که در اینصورت باید به ناچار به یک مکانیک متخصص در زمینه تعمیرات جعبه دنده مراجعه کنید! به شما توصیه می کنیم برای پیشگیری از بروز مشکلی خاص، سالی یک بار برای چک کردن وضعیت گیربکس به یک تعمیرگاه تخصصی مراجعه کنید؛ حداقل سالی یک بار به یک مکانیک متخصص در زمینه گیربکس مراجعه کنید تا مواردی مانند نشتی روغن و یا هر وضعیت غیر عادی دیگری را مورد بررسی قرار دهد. علاوه بر این شما می توانید در فواصل زمانی معین، سطح روغن گیربکس و رنگ و بوی آن را چک کنید تا از بروز هرگونه ایراد در گیربکس خودرویتان جلوگیری به عمل آورید.

اگر می خواهید از هزینه های گزاف و بالای تعمیرات گیربکس اتوماتیک در امان باشید، توصیه می کنیم ویدیوی زیر را ببنید تا با به کار بستن نکات ذکر شده در آن، از گیربکس اتوماتیک خودرویتان به بهترین نحو ممکن نگهداری نمایید.

۲۱ بهمن ۹۷ دسته بندی :
ارسال دیدگاه ها بدون دیدگاه
تبلیغات

تبلیغات

شنبه ۴ اسفند ۱۳۹۷ - Saturday 23rd February 2019