پایگاه خبری تیتر یک آنلاین titre1online.ir
جمعه ۲ فروردین ۱۳۹۸ - Friday 22nd March 2019

شما اینجا هستید :
خانه » تیتر یک پلاس » تاریخچه » بررسی تاریخچه کشف الماس امید
شناسه نویسنده : 51 شناسه خبر : 207825 تاریخ انتشار : ۹۷/۱۲/۰۳ - ۱۳:۰۴

بررسی تاریخچه کشف الماس امید

ساختار الماس امید متشکل از رگه هایی از عنصر بارون بوده که با اتم های کربن مخلوط شده است؛ همین امر سبب ایجاد رنگ آبی خارق العاده در این الماس شده است.

به گزارش تیتر یک آنلاین، الماس امید تقریبا یک میلیار سال پیش در عمق زمین شکل گرفت. همانند تمامی الماس ها، این الماس نیز متشکل از اتم های کربن به هم پیوسته می باشد.

بررسی تاریخچه کشف الماس امید

الماس امید در اصل درون سنگ آذرین کیمبرلیت جای گرفته که بعدها با کشف و استخراج این سنگ آذرین نوع شفاف و منحصر به فردی که امروزه شاهد آن هستیم، بیرون آمده است. ساختار الماس امید متشکل از رگه هایی از عنصر بارون بوده که با اتم های کربن مخلوط شده است؛ همین امر سبب ایجاد رنگ آبی خارق العاده در این الماس شده است.

طبق نظر اولین صاحب این الماس گران قیمت، تاجر فرانسوی سنگ های قیمتی ژان باپتیست تاونیر، خواستگاه الماس امید هندوستان می باشد. در قرن هفدهم برای همه پوشیده است که این گوهر متعلق به چه کسی بوده و یا این الماس را چه شخصی کشف و استخراج کرده است. اما اولین نشانه ها حاکی از آن است که این سنگ توسط تاجر سنگ قیمتی فرانسوی با نام ژان باپتیست تاونیر در اواسط دهه ۱۶۰۰ یا خریداری شده و یا اینکه به سرقت رفته است. سپس تاونیر این سنگ را در ابعاد بزرگ تراش نخورده به فرانسه آورد و نام آن را الماس امید نهاد.

این سنگ بزرگ قیمتی با نام الماس آبی تاونیر مشهور گردید. در ابتدا به صورت تراش مثلثی مبتدیانه برش خورده و وزن ۱۱۵ قیراطی را به خود اختصاص داد. البته برخی اعتقاد دارند که این سنگ قبل از تراش وزنی برابر ۲۳/۱۱۲ قیراط داشت. تاریخ شناس ریچارد کورین اظهار می دارد که الماس امید در سال ۱۶۵۳ تحت مالکیت تاونیر در آمد. اما بیشتر مورخین بر این نظرند که تاونیر این الماس گران بها را همراه با مقادیر قابل توجهی طلا در طی ۵ سفر دریایی خود به هندوستان یعنی بین سال های ۱۶۴۰ تا ۱۶۶۷ به دست آورده است.

طبق گزارشات، تاونیر ۲۵ عدد الماس را به پاریس آورد که در میان آنها کانی بزرگی بود که بعدها از آن الماس امید به وجود آمد؛ سپس تاونیر تمامی الماس ها را به پادشاه لوئی چهاردهم فروخت. البته احتمال دیگری نیز مطرح است که تاونیر این الماس بزرگ آبی رنگ را با حدود هزار الماس دیگر در سال ۱۶۶۹ به پادشاه لوئی چهاردهم با قیمتی حدود ۲۲۰ هزار لیره فرانسه یعنی قیمتی معادل ۱۴۷ کیلوگرم طلا به فروش رساند.

۰۳ اسفند ۹۷ دسته بندی :

 
ارسال دیدگاه ها بدون دیدگاه
تبلیغات

تبلیغات

جمعه ۲ فروردین ۱۳۹۸ - Friday 22nd March 2019