پایگاه خبری تیتر یک آنلاین titre1online.ir
جمعه ۲ فروردین ۱۳۹۸ - Friday 22nd March 2019

شما اینجا هستید :
خانه » اقتصادی » قیمت مرغ و گوشت امروز پنجشنبه اول فروردین ۹۸
شناسه نویسنده : 50 شناسه خبر : 210462 تاریخ انتشار : ۹۸/۰۱/۰۱ - ۷:۴۵

قیمت مرغ و گوشت امروز پنجشنبه اول فروردین ۹۸

عرضه مرغ منجمد تنظیم بازاری با قیمت هر کیلوگرم ۱۰۵۰۰ تومانی در واحد های صنفی آغاز شد که در مقایسه با گذشته هزار و ۶۰۰ تومان در هرکیلوگرم افزایش یافته است.

به گزارش تیتر یک آنلاین، وزیر جهاد کشاورزی و رئیس سازمان حمایت مصرف کنندگان و تولید کنندگان، قیمت هر کیلوگرم مرغ برای مصرف کنندگان را ۱۱ هزار و ۵۰۰ تومان اعلام و فروش بالا تر از این قیمت ممنوع اعلام کرده بودند، اما قیمت مرغ در بازار تا ۱۷ هزار تومان افزایش یافت.

گفتنی است قیمت قبلی هر کیلوگرم مرغ منجمد تنظیم بازاری که توسط شرکت پشتیبانی امور دام توزیع می شد ۸۹۰۰ تومان بود که اکنون به ۱۶۰۰ تومان در هر کیلوگرم افزایش یافته است.

 

 

قیمت مرغ امروز

قیمت مرغ در بازار دو نرخی شده و به قیمتهای هر کیلوگرم ۱۱۵۰۰ تومان (مصوب) و ۱۴۰۰۰ تا ۱۷۰۰۰ تومان در بازار آزاد به فروش میرسد، این درحالی است که قیمت این محصول در سال قبل کمتر از ۱۰ هزار تومان بود.
قیمت مرغ در ماههای اخیر نوسانات زیادی با تمایل به افزایش قیمت داشته است به همین منظور دولت برای کنترل قیمت ها، جلوی صادرات مرغ را گرفت و اجازه واردات مرغ به کشور را صادر کرد. این اقدام تنظیم بازاری دولت برای تنظیم بازار با تاخیر انجام شد و اثرگذاری لازم را نداشت.
نوسانات این روزهای بازار کشور، دامن مرغ را نیز گرفته است به طوری که، قیمت هرکیلوگرم مرغ در خیابان خرمشهر تهران ۱۶۸۰۰ تومان، یوسف آباد ۱۶۷۰۰ تومان و قیمت هرکیلوگرم ران مرغ در محدوده خیابان وزرا ۱۶۸۰۰ است.
بنابراین گزارش قیمت هر کیلوگرم از این محصول در منطقه ای در خیابان ولیعصر (محدوده یوسف آباد) ۱۴ هزار تومان به فروش میرسد و به نظر می رسد که انصاف فروشندگان و میزان سودی که برای فروش مرغ در نظر میگیرند در قیمت نهایی اعلامی آنها موثر است.

 

 

سیر تا پیاز ماجرای گوشت وارداتی و داخلی

قیمت گوشت امروز

امروز در تهران هر کیلوگرم گوشت گوساله به قیمت ۱۰۲ هزار تومان به فروش می‌رود که نسبت به ۵ روز گذشته افزایش ۸ هزار تومان در هر کیلو داشته است.

هر کیلوگرم ران و گوشت گوساله کیلویی ۱۰۲ هزار تومان است. گوشت چرخ‌کرده ۸۹ هزار و ۵۰۰ تومان، گوشت گوساله خالص ۱۰۵ هزار تومان عرضه می‌شود. جگر گوساله هم کیلویی ۷۸ هزار تومان است.

قیمت گوشت کماکان روند صعودی خود ار حفظ کرده و واردات تنظیم بازاری هم بر پایین آمدن قیمت گوشت تاثیر نگذاشته است.

به گفته رئیس سازمان دامپزشکی کشور در یک سال گذشته مجوز واردات ۳۰۰ هزار تن گوشت صادر شده در صورتی که نیاز کشور ۱۲۰ هزار تن است.

به گفته متخصصان و کارشناسان فساد در شرکت‌های وارد کننده نابسامانی در ارز ۴۲۰۰ تومان، عدم مدیریست در توزیع گوشت‌های وارداتی و نرسیدن آن به جامعه هدف، قاچاق و کاهش تولید نسبت به سال‌های گذشته از عوامل بالا رفتن قیمت گوشت در داخل کشور است.

 

نوع گوشت قیمت هر کیلوگرم (تومان)
قلوه گاه بی استخوان گوسفندی ۲۸,۵۰۰
گوسفندی راسته بی استخوان ۶۱,۳۰۰
کف دست با ماهیچه گوسفندی ۴۸,۰۰۰
گوسفندی ران کامل ممتاز ۴۹,۰۰۰
سردست پاک کرده گوساله ۶۹,۰۰۰
ران پاک کرده گوساله ۷۱,۰۰۰
راسته پاک کرده گوساله ۷۷,۶۰۰
گردن گوسفند  ۳۹,۸۰۰
گردن گوساله ۶۱,۵۰۰ 
قلوه گاه گوساله ۴۶,۵۰۰
قلم گوساله ۵,۰۰۰
فیله پاک کرده گوساله ۱۰۵,۰۰۰
سرسینه و دنده گوسفندی ۸,۵۰۰
دمبالیچه گوسفندی ۱۹,۵۰۰
دمبالیچه گوساله ۴۲,۰۰۰
ماهیچه گوساله ۷۱,۰۰۰ 
شقه گوسفندی بدون دمبه
۱۱۰/۰۰۰
نیم شقه سردست گوسفند ۳۶,۵۰۰
نیم شقه ران گوسفندی(استرالیایی) ۴۴,۴۰۰
سرسینه گوساله ۱۲,۰۰۰
۰۱ فروردین ۹۸ دسته بندی :

 
ارسال دیدگاه ها بدون دیدگاه
تبلیغات

تبلیغات

جمعه ۲ فروردین ۱۳۹۸ - Friday 22nd March 2019