پایگاه خبری تیتر یک آنلاین titre1online.ir
جمعه ۲ فروردین ۱۳۹۸ - Friday 22nd March 2019

شما اینجا هستید :
خانه » تیتر یک پلاس » تاریخچه » بررسی تاریخچه حلقه های نامزدی مدرن
شناسه نویسنده : 51 شناسه خبر : 207847 تاریخ انتشار : ۹۷/۱۲/۰۳ - ۱۴:۰۳

بررسی تاریخچه حلقه های نامزدی مدرن

اکثر مورخان بر این مساله توافق دارند که اولین استفاده از حلقه ی الماس به عنوان نشان نامزدی به سال 1477 بر می گردد، یعنی زمانی که آرشیدوک استرالیا ماکسی میلیان، حلقه ای طلایی را به مری از برگاندی تقدیم کرد.

به گزارش تیتر یک آنلاین، تاریخچه ی حلقه نامزدی مدرن به مصر باستان باز می گردد، البته اگرریشه در زمان دورتری نداشته باشد. در اینجا به سیر تحولات این سنبل عشق و تعهد در طی دوران از دیرباز تا کنون می پردازیم.

بررسی تاریخچه ی حلقه های نامزدی مدرن

دوران کهن

دور انگشت سوم دست چپ اجساد مصری یافت شده حلقه فلزی بود. زیرا عقیده داشتند که این انگشت به طور مستقیم به قلب مرتبط است. حلقه های نامزدی در رم باستان همچنین به عنوان نشانی از رتبه و درجه استفاده می شد.

قرون وسطی

اکثر مورخان بر این مساله توافق دارند که اولین استفاده از حلقه ی الماس به عنوان نشان نامزدی به سال ۱۴۷۷ بر می گردد، یعنی زمانیکه آرشیدوک استرالیا ماکسی میلیان، حلقه ای طلایی را که حرف “م”   با الماس های ظریفی روی آن حک شده بود به مری از برگاندی تقدیم کرد.

سال های ۱۵۰۰ تا ۱۷۰۰

در نمایشنامه های شکسپیر به حلقه ی نامزدی و ازدواج اشاره شده است، در سال های ۱۶۰۰ و ۱۷۰۰ عشاق اروپایی حلقه هایی از طلا یا نقره را که گاهاً شعر و غزل، یا پیامی عاشقانه روی آن حک شده بود؛ بین خودشان رد وبدل می کردند. در بعضی مواقع حلقه ی نقره ای، نشان نامزدی بود و در زمان ازدواج با انگشتری از جنس طلا جایگزین می شد.

سال های ۱۸۰۰

دوران ملکه ویکتوریا در انگلستان به عنوان برهه ای بسیار عاشقانه محسوب می شود؛ چراکه ملکه ویکتوریا بسیار به همسرش آلبرت عشق می ورزید (برخلاف وصلت های خاندان سلطنتی و اشراف که اغلب بر پایه ی دلایل دیپلماسی و اقتصادی انجام می شد.) حلقه های نامزدی دوران ویکتوریا اغلب به نقوش رویایی و عاشقانه ای همچون قلب، تیر و کمان، گل و یا حتی مار که سنبل جاودانگی شناخته می شد، مزین می گشتند. در پایان دوران ویکتوریا استفاده از الماس در حلقه های نامزدی خصوصاً پس از کشف ذخایر بسیاری از الماس در آفریقای جنوبی بسیار رواج یافت. کمپانی تیفانی و شرکا انگشتر ۶ وجهی با تک نگینی از الماس که درخششی خیره کننده داشت را ارائه کرد؛ مدلی که تاثیر بسزایی روی حلقه های نامزدی گذاشت.

۰۳ اسفند ۹۷ دسته بندی :

 
ارسال دیدگاه ها بدون دیدگاه
تبلیغات

تبلیغات

جمعه ۲ فروردین ۱۳۹۸ - Friday 22nd March 2019